Wydarzenia Branżowe
Adres
Fundacja Instytut Wspierania
Nowych Technologii
ul. Gagarina 5/102
87-100 Toruń
Kontakt
office@dronetech-poland.com
+48 694 247 727
Informacje
Powered by: Design-it Creative Group. |. Codebees
Uczestniczenie w wydarzeniach branżowych to często inwestycja nie tylko pieniędzy, ale również czasu. Konieczność przemieszczenia się w miejsce przedsięwzięcia, zapewnienie noclegu, wyżywienia, czasami uiszczenia opłaty za wstęp czy np. stoisko ekspozycyjne. Dlatego pojawia się pytanie: czy warto? Co można zyskać pojawiając się na wydarzeniach naukowo-biznesowych takich jak targi i konferencje? Odpowiedzi na te pytania postaramy się zawrzeć w tym artykule.
Z racji tego, że od 7 lat organizujemy DroneTech World Meeting, czyli wydarzenie poświęcone nowym technologiom, a w szczególności pojazdom, systemom bezzałogowym i autonomicznym, widzimy takie przedsięwzięcia od kuchni, ale również “od frontu”, bo również jesteśmy aktywnymi uczestnikami. Pokażemy Wam dlaczego to robimy i pomożemy ocenić, czy warto czy nie warto angażować siły i środki w tego typu działalność dla swojego biznesu lub działalności naukowej.
PLATFORMA SPOTKAŃ – ZDOBYWANIA KONTAKTÓW
To co w pierwszej kolejności pozwala określić czy dane wydarzenie jest warte uczestnictwa to osoby, które wiadomo, że będą podczas wydarzenia niezależnie czy w formie wystawcy, prelegenta, prowadzącego warsztaty, inwestora, partnera czy po prostu odwiedzającego. Dlatego przed wydarzeniem należy się zapoznać z ,,listą obecności”.
Taką listę stanowią: program konferencji, lista wystawców, partnerów, zaproszonych gości.
Dzięki temu będziesz w stanie ustalić kogo chcesz i możesz poznać w zależności od celów jakie chcesz realizować w czasie swojej wizyty.
Co bardzo ważne (!) niektóre wydarzenie posiadają bogatą agendę wypełnioną ważnymi osobistościami, jednak nie zawsze dają możliwość bezpośredniego kontaktu, a kontakt ten jest ograniczony do możliwości wysłuchania prelekcji.
Z doświadczenia naszego i uczestników DroneTechu wiemy, że często to co najważniejsze dzieje się w kuluarach. Dlatego dbamy o to, by jak największa część gości była dostępna dla odwiedzających poza sceną. W przypadku zaproszonych oficjeli, decydentów tradycją DroneTechu stało się oprowadzenie ich po wszystkich stoiskach wystawienniczych w otwartej strefie targowej.
Prócz tego zachęcamy wszystkich uczestników do rejestracji i obecności w zaaranżowanych giełdach kooperacyjnych oraz sesjach networkingowych umożliwiając skracanie dystansu między uczestnikami.
INSPIRACJA, WIEDZA, DOŚWIADCZENIE
Prócz bezpośrednich kontaktów, wydarzenia branżowe powinny dostarczać uczestnikom wartości w postaci specjalistycznej wiedzy, możliwości poznania doświadczeń innowatorów z różnych branż, a tym samym inspiracji pomocnych przy rozwoju reprezentowanej przez uczestnika działalności.
Dlatego im obszerniejszy program – tym większa szansa, że uda się zaspokoić właśnie te potrzeby. Program ten dotyczy zarówno prelekcji, paneli dyskusyjnych, szkoleń i warsztatów.
Organizatorzy zwykle przygotowują agendę wydarzeń branżowych uwzględniając aktualne trendy.
Również bacznie obserwujemy co dzieje się w świecie nowych technologii – nie tylko tych bezzałogowych – by dostarczyć uczestnikom jak najszersze spektrum możliwości i szansy na rozwój. Staramy się w ten sposób moderować merytoryczną dyskusję nt. szans i zagrożeń wynikających z rozwoju technologii dronowych w kontekście prawnych, technologicznym i społecznym.
V edycja DroneTech World Meeting dostarczyła uczestnikom właśnie inspiracji, wiedzy i doświadczeń bezpośrednio od 55 prelegentów reprezentujących m.in. jednostki badawcze, służby mundurowe, legislatorów, prawników, producentów i usługodawców, koła naukowe.
W tym aspekcie warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną ważną kwestię, a mianowicie czy organizatorzy zapraszają do tworzenia programu wydarzenia środowisko branżowe – czyli potencjalnych uczestników.
W naszym przypadku jest to obowiązkowy etap procesu organizacyjnego, w którym zbieramy nie tylko zgłoszenia chętnych do wystąpienia prelegentów, ale również propozycje tematów jakie interesują osoby chcące uczestniczyć w wydarzeniu. Analizujemy każde zgłoszenie i jeżeli są one zasadne dokładamy wszelkich starań by uwzględnić je w finalnym programie.
Jeżeli chcesz wystąpić podczas DroneTech World Meeting Toruń 2021 (29-30.10.2021, Toruń) wyślij nam zgłoszenie poprzez formularz dostępny na www.dronetech-poland.com/konferencja.
NAUKA I SIĘGANIE PO PROJEKTY
Kolejnym istotnym aspektem wydarzeń branżowych jest bez wątpienia tworzenie podstaw, swego rodzaju “zaczynu”, relacji do zawiązania konsorcjów naukowych i zespołów naukowo-badawczych. To właśnie na targach, konferencjach, wystawach powstają pomysły na innowacje, technologie, produkty i usługi, które z powodzeniem można opracowywać i rozwijać w ramach projektów naukowych czy badawczo-rozwojowych, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Szukasz wiarygodnych partnerów, liderów chcących rozwinąć sektor bezzałogowy? DroneTech jest ku temu idealnym miejscem.
Co więcej, to tu powstają inspiracje do dysertacji, artykułów naukowych, prac promocyjnych oraz monografii. Prelegenci referując temat, mogą pozyskać informacje zwrotne, ważkie pytania ze strony widzów i słuchaczy, a dzięki temu uzupełnić swoje rozważania, rozwinąć publikacje, a nawet przeformułować koncepcje. To unikalna wartość dodana każdej konferencji.
BUDOWA WIZERUNKU
To co się składa na mocną markę niezależnie czy personalną, firmy, organizacji czy instytucji to obecność w świadomości jej otoczenia. Podmiot może posiadać dobrą ofertę, ciekawą działalność, jednak bez jej widoczności i trwałego zaistnienia w świadomości ekosystemu – w którym prosperuje poprzez ekspozycję i budowanie relacji – nie da się osiągnąć istotnych efektów.
Dlatego pokazywanie się na wydarzeniach tego typu stanowi szansę na zaistnienie w branży i bezpośredniego budowania wizerunku wśród odbiorców istotnych w danym momencie, ale i odbiorców perspektywicznych, z którymi może być po drodze w przyszłości.
W trakcie wydarzenia branżowego budować swoją markę można na wiele sposobów. Podstawowym z nich jest aktywne uczestnictwo czyli nie tylko czerpanie od innych użytkowników, ale również umożliwienie poznania nas samych poprzez chociażby rozmowy, a do tego właśnie służy networking.
By zachęcić uczestników DroneTech World Meeting do metodycznego podejścia do networkingu, przed wydarzeniem organizujemy swobodne, comiesięczne networkingi branżowe online podczas, których nie tylko można nauczyć się jak uprawiać networking, ale już w ich trakcie prezentować się i budować relacje, a w trakcie samego wydarzenia – pogłębiać je i zdobywać kolejne.
Innymi formami, które jeszcze bardziej pomagają budować markę uczestnika są np. wynajem stoiska ekspozycyjnego, gdzie można prezentować swoją organizację i być dostępnym przez całe wydarzenie w stałym punkcie miejsca wydarzenia, do którego mogą podchodzić inni uczestnicy i zapoznawać się z działalnością wystawcy.
Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z możliwości wystąpienia podczas konferencji lub w ramach prezentacji zastosowań technologii w praktyce. Nie wszyscy organizatorzy dopuszczają możliwość zgłaszania prezentacji z różnych względów. Dla nas naturalnym jest otwartość na osoby chętne dzielić się wiedzą i doświadczeniem, dlatego taką możliwość zawsze udostępniamy.
Takich działań wzmacniających markę podczas wydarzeń branżowych może być znacznie więcej.
Warto odezwać się do organizatorów wydarzenia, które nas interesuje i porozmawiać o standardowych, jak i niestandardowych formach ekspozycji wizerunku.
My zawsze jesteśmy chętni pomóc osiągnąć cele wizerunkowe w branży dronowej, ponieważ właśnie po to stworzyliśmy DroneTech World Meeting, czyli platformę spotkań, wymiany wiedzy, doświadczeń, inspiracji oraz promowania przedsięwzięć rodzimych innowatorów i osób działających na rzecz rozwoju technologii w wymiarze prawnym i społecznym.
Chętnie dowiemy się co dla Ciebie sprawia, że wydarzenie branżowe będzie wartościowe.
Dlatego zachęcamy do kontaktu z nami i wspólnego tworzenie jak najciekawszego wydarzenia
Sprawrdź politykę prywatności TUTAJ