- Czy wiesz, że na podstawie Rozporządzenia 2019/947 pilot BSP latający poza scenariuszem standardowym musi dokonywać wiarygodnej analizy ryzyka operacyjnego?
- Brak takiej analizy może doprowadzić do wypadku lotniczego!
- Czy stać Cię na takie ryzyko?
- Wiedza, doświadczenie i umiejętności mogą Cię skutecznie obronić przed odpowiedzialnością – wybór należy do Ciebie!
- W trakcie modułu praktycznego warsztatów zostanie przeprowadzona przez eksperta przykładowa analiza ryzyka SORA (dowiedz się więcej). Zamiast płacić za każdym razem po kilkaset złotych zdobądź te kompetencje i zapisz się na szkolenie już dziś!
Zapraszamy na płatne warsztaty pn. „Analiza ryzyka w operacjach kategorii szczególnej z użyciem bezzałogowych systemów powietrznych (UAS)” organizowane przez naszego partnera Centrum Dronów CNBOP-PIB. Najbliższa edycja kursu odbędzie się w dniach 25-26.05.2021 r.
Uznani eksperci posiadający wieloletnie doświadczenie w temacie analizy ryzyka, czyli dr Wiktor Wyszywacz, członek Zarządu Aeroklubu Polskiego zajmujący się problematyką dronów i drone racing, wraz z pilotami z Centrum Dronów stworzyli unikalny kurs pomagający rozwikłać zawiłości nowych przepisów i przygotować organizację i obecnych jak i przyszłych pilotów do sprawnego wdrożenia nowych procedur wymaganych przepisami UE, a także do sprawnego poruszania się po procesie wykonywania lotów – od planu misji, przez analizę ryzyka, po zgłoszenie i przeprowadzenie lotu. Co więcej uczestnicy warsztatów otrzymają wnikliwe rozpoznanie informacje w zakresie certyfikatu operatora lekkich systemów bezzałogowych statków powietrznych (LUC). Są to jedyne w Polsce warsztaty o tak szerokim, pełnym zakresie.
Warsztaty zostały przygotowane przez prelegentów w oparciu o: doświadczenie w krajowych i zagranicznych lotach, projektach naukowo-badawczych, dobre praktyki w wykonywaniu analiz ryzyka na rzecz PSP, instytucji publicznych i podmiotów prywatnych. Każdy uczestnik nabędzie konkretną wiedzę z zakresu:
- uzyskania zgody od krajowej władzy lotniczej na wykonanie operacji na podstawie wniosku
- zastosowanie w praktyce metodologii SORA
- oświadczenia o stosowaniu narodowych scenariuszy standardowych
- oświadczenia o stosowaniu europejskich scenariuszy standardowych
- predefiniowanej oceny ryzyka (PDRA)
Koszt szkolenia to 800,00 zł brutto za osobę i obejmuje on:
- 16 h unikalnej wiedzy eksperckiej przekazanej w formie prezentacji i zajęć „na żywo”,
- Dostęp do interaktywnej platformy e-learningowej,
- Materiały szkoleniowe w formie elektronicznej,
- Certyfikat poświadczający znajomość problematyki.
Warsztaty poprowadzą doświadczeni operatorzy i instruktorzy, prelegenci konferencji DroneTech World Meeting:
dr Wiktor Wyszywacz
Członek Zarządu Aeroklubu Polskiego zajmujący się problematyką dronów i drone racing, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, Wydział Matematyczno-Fizyczno-Chemiczny, oraz studium podyplomowego na Politechnice Łódzkiej. Od wielu lat entuzjasta modelarstwa i sportów lotniczych. Zrzeszony od 2001 r. w Aeroklubie Łódzkim. Jest pilotem szybowcowym (licencja PLG) i pasjonatem bezzałogowych statków powietrznych. Posiada uprawnienia VLOS i BVLOS oraz uprawnienia instruktorskie INS. Prowadzi szkolenia i promuje świadome i bezpieczne wykorzystanie dronów w pracy, rekreacji i sporcie. Uczestnik wielu spotkań i konferencji dotyczących bezzałogowych statków powietrznych. Jest autorem książki pt. „DRONY – budowa, loty, przepisy” (wydanie I i II). Autor rozprawy doktorskiej pt. „Zarządzanie ryzykiem zagrożeń w użytkowaniu bezzałogowych statków powietrznych”.
mgr Radosław Fellner
Starszy specjalista ds. inżynieryjno-technicznych w CNBOP-PIB, instruktor UAVO BVLOS MR do 25 kg (świadectwo kwalifikacji nr PL.40076.UAVO). Członek zespołów zadaniowych Komendanta Głównego PSP ds. bezzałogowych statków powietrznych. Współorganizator i uczestnik ćwiczeń z wykorzystaniem BSP dla: Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, portów lotniczych. Współorganizator największego wydarzenia dronowego w Polsce DroneTech World Meeting w Toruniu (organizowany cyklicznie od 2016 r.). Współpracował z: Urzędem Lotnictwa Cywilnego (Departament Żeglugi Powietrznej), Katedrą Technologii Lotniczych Politechniki Śląskiej, Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej, Akademią WSB (d. Wyższą Szkołą Biznesu w Dąbrowie Górniczej), Parlamentem Europejskim (Komisja Transportu i Turystyki). Kierownik pracy badawczej pn. „Badania doświadczalne bezzałogowych statków powietrznych na potrzeby wsparcia działań ratowniczo-gaśniczych”. Zastępca kierownika pracy badawczej pn. „Określenie metodyk badawczych bezzałogowych platform latających mogących mieć zastosowanie w działaniach PSP”. Uczestnik krajowych i międzynarodowych projektów naukowo-badawczych: Sterowanie autonomicznym dronem za pomocą gogli (NCBiR), Fire-In (Horyzont 2020), ASSISTANCE (Horyzont 2020), e-Notice (Horyzont 2020). Przedstawiciel CNBOP-PIB w komitecie technicznym KT 177 ds. Projektowania i Produkcji Uzbrojenia i Sprzętu Wojskowego w Polskim Komitecie Normalizacyjnym.
inż. Grzegorz Zawistowski
Absolwent Wydziału Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Obecnie student na Wydziale Prawa Europejskiej Wyższej Szkoły Prawa i Administracji. Główne zainteresowania to prawo konstytucyjne i szeroko rozumiane prawo prywatne. Od 2017 r. zatrudniony w CNBOP-PIB, początkowo w Jednostce Certyfikującej, a obecnie w Centrum Dronów na stanowisku Specjalista Inżynieryjno-Techniczny, gdzie zajmuje się innowacyjnymi technologiami, w tym przede wszystkim BSP. Wykonawca w krajowych i międzynarodowych projektach naukowo-badawczych: Sterowanie autonomicznym dronem za pomocą gogli (NCBiR), EASER (Europejski Mechanizm Ochrony Ludności), ASSISTANCE (Horyzont 2020), Fire-In (Horyzont 2020). Kierownik pracy badawczej pn. „Określenie metodyk badawczych bezzałogowych platform latających mających zastosowanie w działaniach PSP”, zastępca kierownika pracy badawczej pn. „Badania doświadczalne bezzałogowych statków powietrznych na potrzeby wsparcia działań ratowniczo-gaśniczych”. Uczestnik ze strony CNBOP-PIB w komitecie technicznym KT 177 ds. Projektowania i Produkcji Uzbrojenia i Sprzętu Wojskowego w Polskim Komitecie Normalizacyjnym.
Szkolenie stanowi realną wartość dla pilotów i operatorów SBSP, kierowników i osób odpowiedzialnych za bezpieczeństwo lotów w zakładach pracy, przedstawicieli instytucji i podmiotów używających SBSP w codziennej pracy, funkcjonariuszy służb mundurowych, naukowców, studentów, kursantów szkoleń dronowych, a także innych zainteresowanych tą tematyką.
Najbliższa edycja kursu odbędzie się w dniach 25-26.05.2021 r. Termin ustalano przy zgłoszeniu się minimalnej liczby 15 osób. Szczegóły warsztatów znajdują się na stronie – LINK.
Autor: Centrum Dronów CNBOP-PIB
Sprawrdź politykę prywatności TUTAJ