Race Cup

Przekraczając progi Areny Toruń, wejdziesz w świat Halowych Mistrzostw w WYŚCIGACH DRONÓW! Przygotuj się na dawkę niezapomnianych wrażeń. Będziesz świadkiem niezwykłego wydarzenia, które organizujemy już trzeci rok. Przyciąga i wciąga wielu zawodników fanów, ciekawskich. Dołącz do nich i bądź częścią święta dronetechnologii. Czekają na Ciebie wyścigi, warsztaty, prezentacje, wykłady!

Arena Toruń

Ten nowoczesny sport – znalazł właśnie w jednym z najnowocześniejszych obiektów halowych w Europie – Arenie Toruń – swoje miejsce. To, co kiedyś zdawało się być tylko marzeniem rodem z science fiction – w grodzie Kopernika pokaże się w pełni widowiskowej okazałości. DroneTech Race Cup dzięki swojemu umiejscowieniu daje równe szanse wszystkim pilotom! Niestraszny nam deszcz, wiatr, śnieg – jest tylko zawodnik, dron, tor i publiczność!

Na codzień w Arenie Toruń zmagają się koszykarze, siatkarze, lekkoatleci, ale nikomu nie udaje się wykręcić prędkości 160 km/h – podczas DroneTech Race Cup to możliwe! Jednak wyścigi to nie wszystko! Dla spragnionych sportowych doznań i ciekawych nowych technologii czekają:

  • Strefa VR  – gdzie można przenieść się do wirtualnej rzeczywistości
  • Strefa ekspozycyjna – tam zobaczymy drony o najróżniejszym zastosowaniu
  • Strefa ekspozycyjna – usłyszeć o dronach w roju, akcjach ratowniczych z dronami w roli głównej na K2 i wiele więcej to właśnie tam

Zawodnicy

Trenuj ciężko, przygotuj swój bolid i podejmij wyzwanie jedynego takiego wydarzenia w Polsce. Do tej pory DroneTech Race Cup wystawiło na próbę ponad 120 pilotów wyścigowych dronów. Dołącz do nich i stań do walki o tytuł mistrza, ścigając się w lokalizacji, w której zwykle konkurują najwięksi sportowcy w Polsce – teraz czas na Ciebie! Możesz pokazać czym tak na prawdę są wyścigi dronów szerszej publiczności, przyczynić się do promocji tej dyscypliny i stać się jednym jej bohaterów.

Tor

W jednym biegu 4 drony staną na starcie, by zmierzyć się z torem pełnym przeszkód zaprojektowanym specjalnie przez jedynych i niezastąpionych konstruktorów z zespołu RotoInvaders. Bramki, w które będzie trzeba trafić z zawrotną prędkością jaką te maszyny potrafią osiągnąć. Slalomy, ostre zakręty, tunele – to wszystko nie ułatwi zawodnikom dotarcia do mety w całości. I wszystko to w powietrzu! Poprzednie edycje tej niecodziennej rywalizacji pokazały, że musimy spodziewać się naprawdę zaciętej rywalizacji i ekstremalnych wrażeń.

Publiczność

DroneTech Race Cup odbywa się w ramach wydarzenia DroneTech World Meeting! Dla rządnych sportowych emocji dostępna będzie publiczność, ale z ograniczoną ilością miejsc, a także zostanie udostępniona specjalna transmisja live. Każdy kto chce znaleźć się na widowni Finałów DroneTech Race Cup, musi zdobyć darmową wejściówkę. Będą one dostępna w recepcji wydarzenia DroneTech World Meeting od godz. 9:00 w piątek 19.10.2019 r. Obecność w Arenie Toruń przed finałami to doskonała okazja, by poznać świat nowych technologii dronowych, dzięki

  • Strefie Ekspozycyjnej
  • Ciekawym wykładom
  • Warsztatom
  • Strefie Wirtualnej RzeczywistościWSTĘP RÓWNIEŻ DARMOWY

Media

Organizując DroneTech Race Cup realizujemy misję popularyzacji innowacyjnych dyscyplin sportowych i dajemy możliwość poznania świata nowych technologii każdemu zainteresowanemu. Chcemy dać dostęp do wydarzenia i relacji ze wszystkiego co się wydarzy w trakcie DroneTech Race Cup i DroneTech World Meeting jak najszerszej publiczności. Jeśli chcesz wesprzeć ideę Instytutu Wspierania Nowych Technologii dołącz do wydarzenia, mów o nim i relacjonuj. Udostępnimy materiały i udzielimy akredytacji dziennikarskiej. Zapraszamy do kontaktu!